ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 KLASY PIERWSZE

opublikowane: 3 wrz 2020, 12:40 przez Jerzy Kot

W tym roku 1 września wyglądał w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Nie było wspólnego, uroczystego apelu. Na sali gimnastycznej zebrali się jedynie pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Dla uczniów klas pierwszych był to bardzo ważny dzień, ponieważ po raz pierwszy brali udział w tak ważnej uroczystości.

Wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców ciepłymi słowami powitała Pani Dyrektor Elżbieta Wieczorek. Uczniów klas pierwszych oraz  rodziców przywitały także ich nowe wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący proces nauczania.

W tym dniu  Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pani Dyrektor, Pań Vice Dyrektor oraz rodziców i nauczycieli i stali się pełnoprawni uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. Po zakończonej uroczystości udali się razem ze swoimi paniami do sal lekcyjnych.

Życzymy wszystkim uczniom, nie tylko pierwszoklasistom, by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.

Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem. Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie i niech skrzypią tak jak żuraw kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Rodzicom życzymy, by nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Życzymy dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i Dyrekcją.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ W MINIATURKĘ

fot. J Kot