„Rodziców zapraszamy – dzieciom czytamy”.Spotkanie z pisarką Agatą Widzowską

opublikowane: 19 paź 2020, 04:17 przez Jerzy Kot

W oddziałach edukacyjno  - terapeutycznych kontynuowana jest innowacja pedagogiczna „Rodziców zapraszamy – dzieciom czytamy”. Na pierwsze tegoroczne spotkanie   zaprosiliśmy pisarkę Agatę Widzowska – autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pani Agata opowiadała o cyklu książek „Psierociniec”. Dowiedzieliśmy się, że wizyta w schronisku dla zwierząt i  adoptowanie kundelka Remika nasunęło pisarce pomysł stworzenia książek dla dzieci o tej właśnie tematyce. Wysłuchaliśmy wierszy pojawiających się w książkach. Dowiedzieliśmy się także, że schronisko „Psierociniec” istnieje naprawdę, stworzyła je miłośniczka zwierząt pani Aneta Sitkiewicz w Zbiersku pod Kaliszem. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz wykonaniem pracy plastycznej – podobizny Remika.

Uczniowie oddziałów edukacyjno - terapeutycznych

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania. Wystarczy kliknąć w zdjęcie