Aktualności‎ > ‎

Relacje uczniów klasy 2 c i 2 d z Nocy Naukowców

opublikowane: 11 gru 2017, 20:32 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:32 ]

Podczas Nocy Naukowców badaliśmy tajemnice otaczającego nas świata. Najbardziej podobało mi się jak robiliśmy bańki z płynu i wody. Wrażenia Super!

Hania Golon

 

Tego wieczoru oglądaliśmy różne eksperymenty, poznaliśmy tajniki nauki. Najbardziej podobało mi się jak robiliśmy bańki mydlane z gąbką. Super było odkrywanie co się szybko rozpuści w wodzie ciepłej lub zimnej. (…) Wszyscy doskonale się bawili. Było Super, Super, Ekstra!  

Angelika Rybakowska

 

Najbardziej podobało mi się budowanie auta z surowców wtórnych, które napędzane jest powietrzem z balonu. Uważam, że na Nocy Naukowców było bardzo ciekawie!

Nadia Szmyt

 

Uczestniczyliśmy w różnych ciekawych doświadczeniach. Najbardziej podobał mi się eksperyment pod tytułem „Duch w butelce”. Pojawił się dym, a po chwili cudowne fajerwerki. Noc Naukowców była świetna!

Maja Janik

 

Mogliśmy eksperymentować i bawić się nauką. Kręciliśmy i zgniataliśmy jajka, budowaliśmy auta z butelek, dmuchaliśmy i przebijaliśmy balony. Najbardziej podobało mi się jak rzucaliśmy jajkami ze skorupkami jak kauczuk.

 

Rafał Olszewski

 

Ta noc była wspaniałym przeżyciem. W każdej klasie były robione jakieś ciekawe eksperymenty. Najbardziej podobało mi się jak robiliśmy „pastę słonia” i eksperymenty wybuchowe. Było wspaniale!

Zuzia Napierała

 

Najbardziej podobał mi się eksperyment z jajkiem. Miał on pokazać co dzieje się ze skorupką jajka, jeżeli włożymy je do octu. Skorupka się rozpuściła! Robiliśmy tez wyścigówki napędzane powietrzem. Noc Naukowców bardzo mi się podobała!

Monika Bębel

 

Uczestniczyliśmy w zajęciach, obserwowaliśmy pokazy i zdobywaliśmy nową wiedzę. Bardzo zaciekawiły mnie efekty przeprowadzanych doświadczeń. Było bardzo super fajnie!

Jakub Buda

 

Noc Naukowców była super! Najbardziej podobał mi się eksperyment z balonem, który przesuwał słomkę po sznurku. Zdziwiło mnie, że można zrobić na stole oblanym płynem bardzo dużo baniek mydlanych. Niektóre robiły się w środku innych! Nie mogę się doczekać kolejnej takiej nocy!

 

Michał Stachowiak

 

Najbardziej podobało mi się doświadczenie z misiem-żelkiem wkładanym do ognia i wulkan. Dowiedziałem się, że olej nie rozpuszcza się w wodzie. Bardzo mi się podobało i chętnie wezmę udział w kolejnej Nocy Naukowców.

 

Tymon Buczkowski

 

Poznaliśmy dwa rodzaje baniek: jedne dmuchane z wody z mydłem przy użyciu gąbki, a drugie przez samą słomkę. Sprawdzaliśmy co się rozpuszcza w wodzie i jak szybko. Najbardziej podobały mi się eksperymenty z ogniem. Było naprawdę super!

Amelia Rębacz