Pułapki ortograficzne ukryte w wyrazach

opublikowane: 4 lis 2016, 00:35 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 4 lis 2016, 07:05 przez Marcin Socha ]

SP4 jako szkoła przyjazna uczniom z dysleksją zorganizowała konkurs pt. „Pułapki ortograficzne ukryte w wyrazach”. Konkurs ten nawiązywał do corocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji i ustanowionej tradycji uznającej październik za miesiąc dysleksji. W szkolnym konkursie uczestniczyli uczniowie mający specyficzne trudności w nauce, uczęszczający na zajęcia terapii pedagogicznej lub logopedycznej. Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne ilustrujące wyraz, w którego nazwie ukryta jest trudność ortograficzna. Każda praca jest wyjątkowa i interesująca. Autorzy prac wykazali się kreatywnością i artyzmem. Niektórzy z nich sprytnie ukryli trudność ortograficzną np. w kolczastym futerku jeża, inni w ogonie wiewiórki, czy skorupie żółwia. Dnia 28.10.2016r. najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione w dwóch kategoriach wiekowych: prace uczniów z oddziałów I-III i z oddziałów IV-VI . Spośród prac uczniów klas I-III: I miejsce zostało przyznane za pracę przedstawiającą utrudzonego górnika w kopalni, II miejsce – za pracę ukazującą kózkę Tosię, III miejsce - za kolorową dżdżownicę. Spośród prac uczniów klas IV-VI: I miejsce przyznano – za pracę obrazującą jaskółkę na tle gżegżółki, II miejsce – za pracę ukazującą pyszny lód, III miejsce – za pracę ilustrującą kolorową sówkę. Wszystkie prace można podziwiać w holu szkoły. Uczniom, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione gratulujemy pomysłowości w realizacji konkursowego zadania, ambitnego pokonywania trudności i sprytnego omijania pułapek ortograficznych.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerię

organizatorzy konkursu

nauczyciele specjaliści i logopedzi