Aktualności‎ > ‎

PSY W STRAŻY GRANICZNEJ

opublikowane: 25 paź 2017, 21:20 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 28 paź 2017, 00:40 ]

 

                 W ramach realizowanego projektu "Psy w służbie człowieka" mieliśmy okazję już poznać pierwszych gości; przyszły do nas dwa pieski pracujące w Straży Granicznej wraz ze swoimi przewodnikami. To było niesamowite spotkanie, bo mogliśmy się dowiedzieć na czym polega praca psów w tych służbach. Okazuje się, że mają bardzo trudne zadanie do wykonania. Ich rola polega          na wykrywaniu ładunków wybuchowych i narkotyków. Ściśle współpracują ze swoimi przewodnikami            i specjalistycznym sprzętem saperskim.

Była to też okazja na zaprezentowanie ich umiejętności wyszukiwania określonych zapachów                       i posłuszeństwa oraz metod przygotowania i szkolenia piesków do tej trudnej pracy.

Poznaliśmy też poznańskie lotnisko na Ławicy skąd przybyli nasi goście. Mogliśmy zobaczyć samoloty, pas startowy i inne miejsca w których możemy goszczące u nas pieski spotkać.

Dzięki przygotowanemu przez naszych gości filmowi zapoznaliśmy się też ze sposobami wyszukiwania niebezpiecznych materiałów wybuchowych, pracy saperów i pirotechników.

Najważniejszą jednak atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z pieskami, które okazały się przemiłe i bardzo zdyscyplinowane.

A teraz zagadka dla wszystkich: Jakiej rasy są te pieski?

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII

https://photos.app.goo.gl/sw56tJt1k3mk4Jri2

https://photos.app.goo.gl/WsMFuk36TJKyA4T93
ZapiszZapisz
Comments