Przedświąteczna zbiórka żywności

opublikowane: 1 kwi 2019, 00:35 przez Jerzy Kot

Po raz kolejny Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała  przedświąteczną zbiórkę żywności w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. 30 marca  do tej akcji przyłączyli się po raz kolejny uczniowie naszej szkoły.

Wraz z opiekunami mieli okazję stać się wolontariuszami akcji  i zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Wolontariusze pełnili dyżury, rozdając ulotki, segregując i pakując zebrane produkty w markecie  Chata Polska przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu.

Taki praktyczny sposób niesienia pomocy innym bardzo się uczniom podobał. Udana zbiórka wprowadzała w dobry nastrój i pozwoliła odczuć radośćz pomagania innym, stanowiła także ogromny bagaż doświadczeń, który pozwoli w przyszłości lepiej integrować się ze społecznością lokalną, budować społeczne relacje w oparciu o wzajemną pomoc i życzliwość.

Dorota Świątek