Przedstawienie kukiełkowe "Jaś i Małgosia"

opublikowane: 11 maj 2017, 05:40 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 11 maj 2017, 23:56 przez Marcin Socha ]

4 maja 2017r uczniowie klasy Ic obejrzeli w bibliotece szkolnej przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia”, które zaprezentowały uczennice kl. VI c: Vanessa Waszak, Joanna Musiał, Martyna Nowak i Marta Jaśkowiak pod czujnym okiem pani Doroty Jędrzejak.

Wszystkim  bardzo podobała się scenografia bajki i kukiełki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i wyjątkową uwagą, śledzili losy głównych bohaterów. Historia rodzeństwa, które skuszone pyszną chatką z piernika zostaje uwięzione przez złą czarownicę w jej domku, jak zwykle poruszyła serca młodej widowni.

Spotkanie z bohaterami znanej baśni braci Grimm bardzo przypadło dzieciom do gustu, a zaskakujące zakończenie i nauka płynąca z tej opowieści na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów. Na zakończenie spotkania uczniowie odgadywali zagadki dotyczące treści baśni, a w nagrodę otrzymali cukierki oraz kolorowanki.

Młodym aktorkom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów teatralnych! Czekamy na następne przedstawienia!

Uczniowie klasy Ic z wychowawczynią Jolantą Dębską