Program MegaMisja dla świetlic szkolnych w naszej świetlicy !

opublikowane: 6 paź 2016, 10:43 przez Jerzy Kot

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Jest adresowany do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Program ma na celu to, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Aby trafić w potrzeby dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
Program MegaMisji stawia na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.
Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

W naszej świetlicy odbyły się trzy spotkania z bohaterami MegaMisji i już zdobyliśmy pierwszą nagrodę, a mianowicie zestaw plastyczny.

Renata Wałejko