Chiny - nie takie odległe - realizacja projektu w klasie 3c

opublikowane: 4 cze 2020, 11:23 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 7 cze 2020, 02:12 ]
      Uczniowie klasy 3c podczas realizacji projektu szkolnego „Podróże dalekie i bliskie: Chiny - nie takie odległe”, wzbogacili swoją wiedzę o Chinach. Dowiedzieli się że Chiny są trzecim co do wielkości krajem na świecie i największym pod względem liczby ludności. Znane są nie tylko ze starej tradycji picia herbaty, ale przede wszystkim z najszybciej rozwijającej się gospodarki na świecie. Chińczycy wynaleźli między innymi: papier, kompas, banknoty.

Zwieńczeniem klasowych działań projektowych o Chinach było wykonanie przez uczniów smoka chińskiego, który dla Chińczyków jest symbolem potęgi i powodzenia. W Państwie Środka smoki widzi się na każdym kroku: na dachach świątyń, bramach, kołatkach, na naczyniach kuchennych i innych przedmiotach.
Oto prace nadesłane przez uczniów kl. 3c podczas zdalnego nauczania.

I. Matela