Wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego klas VIa i VIf

opublikowane: 11 lut 2019, 00:27 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 11 lut 2019, 00:33 ]

W dniu 30 stycznia 2019 roku klasy VI a i VI f uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Uczniowie zwiedzając wystawę mogli prześledzić ponad stuletnią drogę Wielkopolan do niepodległości.

Pośród zgromadzonych na wystawie eksponatów zobaczyli oryginalne wyposażenie wojskowe np. czapkę rogatywkę porucznika artylerii Armii Wielkopolskiej z 1919 roku oraz przedmioty związane z życiem codziennym.

Całość dopełniają multimedia oraz elementy o charakterze edukacyjnym – m.in. repliki powstańczych mundurów i karabinów.

Uczniowie uczestniczyli w prezentacji genezy, przebiegu i rezultatów powstania wielkopolskiego w latach 1918-1919. Wystawa została przygotowana z myślą o obchodach 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Po zakończonej wycieczce uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 stanowiło uwieńczenie wieloletnich wysiłków Polaków z zaboru pruskiego o odzyskanie utraconej niepodległości.

Kliknięcie w zdjęcie przekierowuje do galerii.