PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE. JAPONIA – KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

opublikowane: 21 mar 2017, 04:48 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 21 mar 2017, 04:49 ]

Od października  do marca realizowana była  w naszej szkole innowacja pedagogiczna:                    Podróże dalekie i bliskie. Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni. Udział  w projekcie zdeklarowały  chętne klasy od 0 do VI. W październiku, dzięki ciekawym prelekcjom i prezentacji multimedialnej naszego gościa – pani Jolanty Brabletz, uczniowie zostali wprowadzeni w fascynujący świat Japonii.                 W listopadzie uczniowie starszych klas skorzystali z warsztatów ogrodniczych -  bonzai.  W  grudniu, podczas Nocy (Przyszłych) Naukowców uczniowie według własnego pomysłu malowali kimona, które zostały  wyeksponowane w  holu szkolnym. W grudniu odbyły się warsztaty techniczne , podczas których  wykonywano techniką origami,   ozdoby choinkowe,  którymi przystrojona była jedna ze szkolnych choinek.  W ramach innowacji zostały wysłane życzenia noworoczne do  Ambasady Japonii w Warszawie wraz z opisem realizowanych działań. Styczeń był miesiącem japońskiej kaligrafii. Uczniowie pod okiem nauczycieli akademickich  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stawiali pierwsze kroki w tej trudnej dziedzinie. W lutym młodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu wprowadzającym ich w świat teatru Kamishibai , czyli tradycyjnej japońskiej  sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na planszach oraz  w warsztatach plastycznych.  Zwieńczeniem działań innowacyjnych były  DNI JAPOŃSKIE w naszej szkole. Uczniowie mogli sprawdzić, co  zapamiętali na temat tego pięknego   i egzotycznego kraju. Odbył się pokaz wschodnich sztuk walki – karate, judo w wykonaniu uczniów   naszej szkoły, którzy    w ramach zajęć dodatkowych rozwijają swoje pasje. Dzień Japoński ubogacił taniec japoński   w wykonaniu uczniów    z klasy 3a. Już dzisiaj zapraszamy do dalszego poznawania świata w myśl powiedzenia  - „ podróże kształcą” .

Sayonara!!!