Podaj rękę osobie niewidomej

opublikowane: 27 lis 2017, 00:53 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 27 lis 2017, 00:54 ]

W środę 22 listopada odwiedziły nas dwie miłe panie z Fundacji  Szansa dla Niewidomych oraz pani Agnieszka, która jest osobą niewidomą od urodzenia. My, uczniowie klasy IIa, IIIa oraz IIIb, wzięliśmy udział w projekcie „ Podaj rękę osobie niewidomej”.

Pani Agnieszka, bardzo ciekawie opowiadała nam, jak wygląda Jej życie, a my dowiedzieliśmy się , jak korzysta z komputera, telefonu, jak uczy się a także jak czyta książki swojej córeczce i gra z Nią w chińczyka.

Wzięliśmy też udział w scenkach rodzajowych podczas, których nauczyliśmy się jak postępować w kontakcie z osobą niewidomą. Panie wyjaśniły nam zapis liter w alfabecie brajla.

Na koniec naszego spotkania został przeprowadzony quiz, sprawdzający naszą wiedzę uzyskaną na spotkaniu i wypadliśmy rewelacyjnie ;). W nagrodę każde dziecko otrzymało broszurkę z alfabetem brajla oraz ulotki zawierające najważniejsze informacje na temat właściwego zachowania się wobec osoby niewidomej.

Przekonaliśmy się, osoby niewidome to tacy sami ludzie jak my, tylko czasem trzeba im troszkę pomóc, aby mogły spełniać swoje marzenia.

Wraz wychowawcami pragniemy bardzo podziękować Paniom za wspaniałą „lekcję życia”.

Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak

Oraz uczniowie kl. IIa, IIIa i IIIb

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię