Aktualności‎ > ‎

PODAJ DŁOŃ

opublikowane: 24 sty 2017, 22:07 przez Jerzy Kot

 

                Zapraszając uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Podaj Dłoń" w ramach którego należało zaprojektować kartkę posługując sie grafiką komputerową, przedstawiającą psa przewodnika, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak wielu uczniów włączy sie do tego projektu.

Okazało się, że zainteresowanie konkursem było ogromne. Jury miało przyjemność obejrzeć  około 300 prac. Wszystkie były bardzo ciekawe, a wykonanie ich prawie profesjonalne. Niestety jednak                   nie wszystkie zakwalifikowały się do finału ze względu na brak zgodności z tematem.  Ostatecznie                  do rywalizacji o najciekawszą kartkę przystąpiły 52 osoby. Wszystkie prace prezentowane były                           na stronie szkoły, a każdy internauta mógł oddać swój głos na jedną z nich. W ten sposób wyłoniono cztery wyróżnienia. Autorami prac, które zdobyły najwięcej głosów zostali:

1.       Joanna Turkiewicz kl.VIe

2.       Mateusz Hyżak kl.VIc

3.       Patrycja Palacz kl.Vc

4.       Marta Jaśkowiak VIc

 

20.01.2017r, podczas spotkania  z organizatorami konkursu  i Hondą - przedstawicielem  grupy psów pracujących - wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w wielkim finale zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Konkurs właściwie został zakończony i podsumowany, ale to jeszcze nie koniec naszych działań.  Dzięki pomocy Państwa Stanisława i Marcina Witeckich, właścicieli Drukarni Swarzędzkiej, przygotowane zostaną kartki, których treścią będą grafiki czterech wyróżnionych prac.  Kartki będzie można zakupić jako cegiełki, a zysk przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych LABRADOR - Pies Przewodnik.

Jednym bowiem z podstawowych celów naszego konkursu było zapoznanie uczniów z rolą psa przewodnika, z ideą rodzin zastępczych czyli wolontariuszy zajmujących sie opieką i szkoleniem psów dla osób niewidomych i niedowidzących, oraz uświadomienie uczniom jak wielką rolę taki pies pełni w życiu tych osób. A że uczniom naszej szkoły idea psów pracujących jest bliska, albowiem

na co dzień mają kontakt z Hondą - psem dogoterapeutycznym, wiedzą oni jak znacząca jest rola psów pracujących i jaki tym zwierzętom należy się szacunek.

                Poznańska Fundacja LABRADOR zajmuje sie szkoleniem, rehabilitacją społeczną i zawodową osób niewidomych i niedowidzących dzięki specjalnie wyszkolonym i nieodpłatnie przekazywanym tym osobom psów przewodników. Warto wiedzieć, że na wyszkolenie takiego psa potrzebne

są ogromne środki - 30 000 zł, a do tego trzeba doliczyć zakup  psa, utrzymanie , niezbędne wyposażenie...... Dlatego też wszystkich zainteresowanych tematem i ewentualną pomocą zapraszamy do zakupu cegiełek  i odwiedzenia strony fundacji -  fundacja.labrador.pl

 

Maja Szwanka

klikniecie na zdjęcie przenosi do galerii

https://goo.gl/photos/7XvSRYZQMAS288DQ9
https://goo.gl/photos/pn3aYsQsmLARPjY78

Comments