Pocztówkowa Mapa Polski

opublikowane: 22 cze 2017, 02:28 przez Jerzy Kot

W obecnych czasach pisanie listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli wysłać SMS-a, bo przecież tak jest szybciej            i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się jaką jest wysyłanie listów i pocztówek dzieci z Oddziałów Przedszkolnych SÓWKI i ŻABKI dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Pocztówkowe przedszkole”.

Ideą wiodącą programu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Celem akcji była wymiana pocztówek              i listów z innymi przedszkolakami oraz szkołami na terenie całej Polski. Poprzez udział w programie nawiązaliśmy kontakt z dziećmi z innych placówek oświatowych.
Naszym zadaniem, było napisanie listu, w którym opisaliśmy nasze grupy oraz przede wszystkim nasze miasto. Do listów dołączyliśmy zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca  w Swarzędzu i okolicach oraz nasze rysunki.
W okresie Wielkanocy samodzielnie wykonaliśmy kartki, które następnie wysłaliśmy do naszych przyjaciół z całej Polski.

Finalnym elementem programu było stworzenie POCZTÓWKOWEJ MAPY POLSKI. Na mapie zaznaczyliśmy miejscowości, z którymi nawiązano wymianę pocztową. Udało nam się również nawiązać kontakt z polskimi szkołami w Wilnie oraz w Kildare (Irlandia).

Magdalena Wieczorek

Agata Ruszkowska