Pierwsza wizyta uczniów kl 1b w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu

opublikowane: 20 lis 2019, 03:03 przez Arleta Łukasik

19 listopada 2019r w piękny, jesienny poranek uczniowie kl. 1b wraz z wychowawczyniami odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu.

Była to nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wspólna wyprawa do tej Biblioteki.

Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się kto może korzystać z biblioteki i co można w niej robić, na czym polega praca bibliotekarza, czym się różni biblioteka od księgarni, co to znaczy wypożyczać książki. Pani bibliotekarka zwróciła im również uwagę na to, jak ważny jest szacunek do książek, jakie funkcje spełnia biblioteka i jak można się do niej zapisać. Pierwszoklasiści poznali księgozbiór biblioteczny, ze szczególnym uwzględnieniem i pokazem różnorodnych książek dla najmłodszych, zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni oraz różne formy współpracy biblioteki z czytelnikiem. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie archiwum biblioteki.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć i wysłuchać legendy „O tym jak diabły chciały zatopić Poznań” w teatrzyku Kamishibai.

Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał czasopismo „Świerszczyk”, które wzbudziło wiele emocji. Mamy nadzieję, że ta ciekawa wizyta poszerzy grono czytelników tej biblioteki.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska