PIERWSZACZKI I ICH MISIACZKI, CZYLI DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SP4

opublikowane: 4 gru 2016, 22:55 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 4 gru 2016, 22:56 ]

„Dzisiaj w szkole jest wesoło, misie z nami tańczą wkoło!”

W piątek, 25 listopada wszyscy pierwszoklasiści świętowali

Dzień Pluszowego Misia.

Pomysłodawczynią zabawy i osobą prowadzącą była pani Alicja Nowak.

Uczniowie klas: 1a, 1b, 1c i 1d najpierw zostali zapoznani z historią pluszowego misia, a następnie przystąpili do kilku konkurencji.

Do atrakcji należały m.in. zabawa „Misiowe łapki”, czyli zbieranie w rękawiczkach patyczków do kubków oraz tradycyjna zabawa integracyjna „Stary niedźwiedź mocno śpi...”. Wiele radości sprawiło również uczniom zakładanie opatrunków chorym pluszakom zgodnie z podaną instrukcją. Przy okazji sprawdzona została umiejętność odróżniania przez dzieci prawej i lewej strony ciała.

Punktem kulminacyjnym zabawy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„Mój przyjaciel, pluszowy miś” przez jego organizatora – panią Renatę Wałejko:

I miejsce zajął uczeń klasy 1c Franek Wysocki

II miejsce uczennica klasy 1d Justyna Matuszewska

III miejsce uczennica klasy 1c Emilka Sacha

Laureaci otrzymali w nagrodę śliczne maskotki – pluszowe misie, a pozostałym uczniom wręczono dyplomiki w podziękowaniu za udział w konkursie.

Finałem świętowania Dnia Pluszowego Misia była wspaniała zabawa taneczna, podczas której każde dziecko tańczyło ze swoim pluszakiem w takt radosnej muzyki.

Ten dzień minął w niezwykle miłej atmosferze i uczniowie z uśmiechami na twarzach wychodzili ze szkoły.

Katarzyna Wagner-Stasiak

Ilona Ostatkiewicz-Mostek

Alicja Nowak

Jolanta Dębska