Panetarium mobilne Astrolab

opublikowane: 6 kwi 2017, 04:31 przez Lidia Buchholz

Dnia 23.03.2017 oraz 30.03.17 gościliśmy w naszej szkole planetarium mobilne Astrolab. Planetarium to jest unikalnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróż w niezwykły świat astronomii.

Uczniowie klas I – III mieli możliwość wzięcia udziału w interesującym pokazie pt. „Opowieści o gwiazdach” i poznania ciekawostek o ciałach niebieskich, Układzie Słonecznym oraz naszej galaktyce. Uczniowie przyglądali się narodzinom gwiazd, poznali ich rodzaje, odbyli podroż przez Układ Słoneczny, zaznajomili się z planetami, kometami oraz innymi ciekawymi obiektami widocznymi na naszym niebie.

Niewielkie, przenośne planetarium, to nowa, niezwykle interesująca forma edukacji astronomicznej. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem i zadowoleniem uczestniczyli w takiej fascynującej lekcji.

Jolanta Dębska