Aktualności‎ > ‎

Pamiętamy!

opublikowane: 9 lis 2018, 03:38 przez Arleta Łukasik

Uczniowie klasy III c i III d  oddali hołd poległym za Ojczyznę!

Pamięć o zmarłych  jest obowiązkiem każdego Polaka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, kształtujemy też postawy i uczucia patriotyczne. Nie może więc zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

W związku przypadającą w tym roku 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klasy III c i III d wraz z wychowawczyniami pojechali na cmentarz Miłostowo w Poznaniu. Celem  wycieczki było uczczenie pamięci żołnierzy polskich, którzy zginęli w czasie          II wojny światowej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem porządkowały żołnierskie mogiły. W atmosferze powagi i skupienia zapaliły znicze w barwach narodowych na grobach żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Przypadkowo spotkani na cmentarzu poznaniacy dziękowali nam za pamięć o zmarłych bohaterach oraz wyrażali swój podziw i uznanie.

Wizyta na cmentarzu była dla naszych wychowanków niezwykłą lekcją historii, sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej Ojczyzny oraz żywą lekcją patriotyzmu.

Leonarda Leżańska

Jolanta Dębska

https://photos.app.goo.gl/1uUWkk16c4ZrnLE19
Kliknij
Comments