" Od morza, aż do Tatr, to Polska, to mój świat...”

opublikowane: 13 lis 2019, 04:29 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 15 lis 2019, 06:16 ]

Grupy przedszkolne nie zapomniały...

Z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nasi milusińscy poznali symbole narodowe, wykonali wiele prac plastycznych związanych z naszym krajem oraz nauczyły się pięknie tańczyć do piosenki
 „Od morza, aż do Tatr”. 13 listopada wzięliśmy udział w apelu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

Pamiętaliśmy także o Święcie Rogala Marcińskiego. Dzieci poznały legendę powstania owego rogala, następnie same zabrały się do pracy i wykonały piękne rogale z masy solnej, które ozdobiły cekinami i koralikami. Teraz rogale stanowią piękną dekorację naszej sali.

Monika Jabłońska

Magdalena Wieczorek