NOC W … BIBLIOTECE, czyli podsumowanie innowacji pedagogicznej POCZYTAM SOBIE (I INNYM)

opublikowane: 18 cze 2017, 03:50 przez Lidia Buchholz

Upowszechnianie czytelnictwa jest nie tylko priorytetem Ministerstwa Edukacji, lecz także naszym. Wiemy, jak czytanie książek rozwija człowieka, dlatego chcemy edukować młodych czytelników, którzy wybierają z półek w księgarniach i bibliotekach lektury mądre i piękne. Uczniów, którzy w tym roku szkolnym uczestniczyli w naszej inicjatywie, spotkała niespodzianka. Jeden z majowych wieczorów spędzili w bibliotece. Nie wypożyczali tam książek, lecz … nieźle się bawili.

Inspiracją do zabawy były oczywiście książki. Grupy dzieci w różnym wieku, w zakamarkach Miejskiej Biblioteki w Swarzędzu, stawiły czoło wielu ciekawym zadaniom. Liczyła się dobra współpraca, pomysłowość, zręczność, spostrzegawczość oraz, rzecz jasna, umiejętność CZYTANIA!

Jeśli ktoś myśli, że bawili się tylko uczniowie, to jest w błędzie…

Katarzyna Bednarek

Danuta Hernacka