NOC (PRZYSZŁYCH) NAUKOWCÓW W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

opublikowane: 2 gru 2017, 10:55 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 2 gru 2017, 23:24 ]

W piątek 24 listopada  br. uczniowie z 13 zespołów klasowych  pod opieką swoich wychowawczyń  uczestniczyli w 7. edycji Nocy Naukowców dla uczniów klas I – III. 15 sal  lekcyjnych przekształcono w pracownie naukowe, w których uczniowie poznawali prawa i siły rządzące światem przyrody i kultury. Wykonywali doświadczenia, obserwowali pokazy, uczestniczyli w warsztatach, budowali modele teoretyczne.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i przeżyć radość jaką daje mniej lub bardziej samodzielne odkrywanie tajników wiedzy. Tę radość, zaciekawienie i emocje dzieci wyrażały po każdych kolejnych zajęciach i w dniach następnych. Taki  efekt zawdzięczamy osobom prowadzącym zajęcia czyli nauczycielom naszej szkoły i zaprzyjaźnionym nauczycielom gimnazjum, pracownikom poznańskich uczelni wyższych  i rodzicom byłych i obecnych uczniów naszej szkoły. Niektórym nauczycielom towarzyszyli w charakterze asystentów uczniowie gimnazjum i uczniowie naszej szkoły z klasy 7 c.

Sprawna organizacja tak dużego przedsięwzięcia była możliwa dzięki pomocy   rodziców z klas uczestniczących w imprezie, którzy podjęli się wykonywania tych zadań, które akurat były potrzebne.

Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną Noc (przyszłych) Naukowców dla klas I – III serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Bednarek  Jolanta Dębska

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Pana Remigiusza Błachnio.