NOC PRZYSZŁYCH NAUKOWCÓW DLA KLAS I - III

opublikowane: 23 lis 2015, 23:44 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 24 lis 2015, 00:18 ]

13 listopada miała miejsce piąta edycja Nocy (Przyszłych Naukowców) w SP 4 dla uczniów klas I – III. Tego dnia od 17.00 do 20.30 w 14 salach lekcyjnych uczniowie zgłębiali tajniki różnych dziedzin nauki na różne sposoby: przeprowadzali oświadczenia, uczestniczyli w warsztatach, obserwowali pokazy i prezentacje. Zajęcia prowadzili nauczyciele przyrody w naszej szkole prawdziwi pasjonaci swojego przedmiotu, rodzice uczniów naszej szkoły specjaliści i hobbyści z różnych dziedzin nauki  oraz osoby w żaden sposób nie powiązane ze szkołą, ale ceniące ideę Nocy Przyszłych Naukowców.

W imprezie brało udział 280  uczniów z klas I, II i III pod opieką swoich wychowawczyń. Zaangażowali się również rodzice z każdej uczestniczącej klasy, którzy aktywnie pomagali w czynnościach porządkowych , a przede wszystkim zadbali o przygotowanie i podanie dzieciom poczęstunku w przerwach między zajęciami,

Żywe reakcje dzieci świadczyły o dużym zainteresowaniu i mocnym przeżywaniu kolejnych zajęć.

W imieniu uczniów pozwalam sobie gorąco podziękować wszystkim osobom prowadzącym zajęcia, rodzicom pomagającym na różne sposoby i wychowawczyniom uczestniczących klas, którzy poświęcili piątkowe popołudnie  aby inspirować i zaciekawiać nauką uczniów naszej szkoły.

Katarzyna Bednarek

Noc naukowców kl. I-III