Aktualności‎ > ‎

NOC (PRZYSZŁYCH) NAUKOWCÓW dla klas 5 i 6

opublikowane: 17 gru 2018, 00:51 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 17 gru 2018, 00:51 ]

7 grudnia 2018 roku „ czwórka” tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. W tym dniu właśnie, od 18.00 do 23.00 odbyła się już po raz ósmy NOC (PRZYSŁYCH ) NAUKOWCÓW . Wzięło w niej udział 128 uczniów z klas 5 i 6.

       Proponowane młodym naukowcom zajęcia potwierdziły, że  „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki .”

       Tematyka i oferta zajęć była bardzo szeroka, a ich tytuły  mówią same za siebie: „ Piernikowe rewolucje”, „ Zabawy z grawitacją”, „Układ Słoneczny”,

 „ Gwiazdy”, „Woda – źródło życia”, „ Tajemnice szyfrów”, „ Niewidoczne gołym okiem”, „ I naukowcy mięśnie mają”, „ Nie taka straszna Matematyka”,

„ W zasadzie, czy w kwasie?”, „ Dużo światła i hałasu – do Sylwestra mało czasu”, „ Papier czerpany”, „ Gry i zabawy językowe” oraz „ Wystawa osobliwości zoologicznych – Edycja III w ramach programu – Szanujmy zwierzęta”.

        Organizacja tej dużej imprezy jest efektem bardzo owocnej  współpracy nauczycieli, rodziców, gości , instytucji zewnętrznych, wolontariuszy, członków Koła Przyrodniczego oraz sponsorów.

        W imieniu wszystkich uczestników bardzo dziękuję za poświęcony czas wspaniałe pomysły i zaangażowanie.

                                                       

                                                                          Faustyna Dunajewska


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię