NOC PRZYSZŁYCH NAUKOWCÓW DLA KLAS 0 - III

opublikowane: 27 lis 2018, 10:23 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 27 lis 2018, 10:29 ]

23 listopada 2018r. odbyła się 8. edycja Nocy Przyszłych Naukowców w SP 4 dla uczniów klas 0 – III.  Impreza, której celem jest inspirowanie i zaciekawianie nauką uczniów. Tego dnia od 18.00 do 20.30 w 14 salach lekcyjnych powstały pracownie naukowe, w których uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów „0” wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne, obserwowali pokazy eksperymentów i próbowali je wyjaśniać, poznawali sposoby komunikacji zwierząt, nawiązywali łączność radiową ze światem, a nawet budowali kometę. Zajęcia prowadzili nauczyciele naszej szkoły i goście specjaliści i hobbyści z różnych dziedzin nauki – prawdziwi pasjonaci popularyzacji nauki. To dzięki nim uczestnicy wydarzenia mogli doświadczać i przeżywać radość ze swoich pierwszych odkryć naukowych.

W imprezie brało udział 190 uczniów z klas 0, I, II i III pod opieką swoich wychowawczyń, 30 osób prowadzących zajęcia i 20 wolontariuszy – uczniów szkół ponadpodstawowych, pełniących funkcje asystentów, czasem także prowadzących zajęcia.

Sprawna organizacja tak dużego przedsięwzięcia była możliwa dzięki aktywnej pomocy   rodziców z klas uczestniczących w imprezie, którzy podjęli się wykonywania tych zadań, które akurat były potrzebne.

W imieniu uczniów dziękujemy za współpracę wszystkim osobom prowadzącym zajęcia, rodzicom pomagającym na różne sposoby i wychowawczyniom uczestniczących klas.

Katarzyna Bednarek  Jolanta Dębska  Izabela Matela  Anna Zgórecka

Kliknij , aby otworzyć galerię