Noc naukowców ZET

opublikowane: 25 lis 2017, 09:47 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 25 lis 2017, 09:51 ]

Ciemna piątkowa noc, szkoła powinna zapaść w głęboki sen   i przygotować się na poniedziałkowy uczniowski szał….. a tu tuptają małe nóżki, zapalają się światła i nasza kochana szkoła zaczyna tętnić dziwnym nocnym życiem. Bo tak właśnie się dzieje raz w roku …. I dziś jest właśnie  ta jedna, jedyna niesamowita noc, kiedy uczyć będziemy się inaczej, bardziej aktywnie, kreatywniej…. Kiedy z uczniów staniemy się małymi naukowcami, może czarodziejami , a już na pewno odkrywcami.

Snując się po oświetlonych korytarzach zmienialiśmy miejsca i spotykaliśmy osoby, które wprowadzały nas w tajny świat chemii, fizyki, astronomii, matematyki, muzyki i czego tam byśmy nie chcieli , a co dla nas trochę jak magia wyglądało.  Bo jak to nazwać inaczej, jeśli spod naszych rąk rosły wulkany , lała się lawa i było wielkie bum. Oczy nam się szeroko otwierały kiedy balony same się dmuchały, powietrze ze strzykawki wydobyć się nie chciało, zatopione ludziki same wypływały a papier w szklance zanurzonej w wodzie był suchy. Udało nam się także  zrobić burzę w misce z wodą i wyczarować piękny liść.

Okazało się też , że wyławiać i przesuwać metalowe elementy możemy nie posługując się palcami. A co ciekawsze one też    od siebie uciekały. I jak my to zrobiliśmy?

Był też czas na relaks i wyciszenie, a przy okazji zanurzenie się w otchłań wyobraźni . Leżąc, słuchając i oglądając migający świat na suficie każdy mógł realizować choć przez chwilę swoje marzenia.

A i czasu na smaczny posiłek i szaleństwo podczas  własnej inicjatywy w zabawie nie zabrakło.

No i cóż… pora spać … i ewentualnie na przyszły rok poczekać.

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII

Fot. Julia Mężyńska Aleksandra Ławniczak J Kot