NOC NAUKOWCÓW W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

opublikowane: 7 gru 2017, 21:28 przez Jerzy Kot

W piątek 24 listopada  dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz pierwszy brały udział  w  Nocy (przyszłych) Naukowców.

Przedszkolaki  odkrywały tajemnice światła, tajemnice balonika , tajemnice baniek mydlanych, tajemnicę wody oraz tajemnice jaja. Aktywnie uczestniczyły w następujących eksperymentach: Znikająca moneta( Czy moneta może zniknąć w wodzie?), Rozszczepienie światła (Jaki kolor ma światło?), Rosnący balonik ( Dlaczego nadmuchany balon rośnie?), Silnik rakietowy (Od czego zależy długość lotu balonu?), Przebić balon (Czy przebity balon zawsze pęka z hukiem?), Jak odróżnić jajko ugotowane od surowego? ( Czy da się odróżnic jajko ugotowane od surowego bez rozbijania skorupki?), Skaczące jajko ( Czy można pozbawić jajko skorupki bez jej  dotykania?) ,   Z czego można zrobić bańki (Z czego składa się idealny płyn do baniek?), Koncentryczne kopuły ( Czy można zrobić bańkę w bańce), Wędrująca woda, Lampa  lava,  Wuklan, Kolorowy deszcz.

Zdobyte przez dzieci doświadczenia wzbogaciły ich wiedzę o otaczającym świecie.