NOC NAUKOWCÓW NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM KLAS 3

opublikowane: 7 paź 2017, 23:07 przez Jerzy Kot

29 września 2017 roku klasy 3d i 3g uczestniczyły w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Klasa 3d miała możliwość obserwacji żywych i martwych mikroorganizmów w trakcie warsztatów „ Przyjaciel czy wróg” w Laboratorium Katedry Mikrobiologii Ogólnej i Środowiskowej. Uczestniczyła w wykładzie i pokazie „ Jajko – fenomen natury” . Uczniowie dowiedzieli się „Jak powstają chrupki?” oraz lody. Na koniec brali udział w warsztatach „Ile jest chemii w tym, co jemy?”.

Klasa 3g rozpoczęła swoją noc od wykładu „ Jajko – fenomen natury”. Następnie brała udział w warsztatach „Moja mała palmiarnia – uprawa egzotycznych roślin użytkowych w warunkach domowych”. Na koniec dowiedzieli się ile jest cukru w przekąskach oraz napojach.

Po pięciu godzinach nocnej nauki wszyscy wrócili do domów w świetnych humorach.