Narodowe Święto Niepodległości w czwórce

opublikowane: 2 gru 2017, 10:21 przez Jerzy Kot

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości są stałym elementem życia Szkoły Podstawowej nr 4. Jedno z najważniejszych świąt narodowych skłania do refleksji nad losami naszej Ojczyzny. A w dziejach Polski niejednokrotnie nasi przodkowie musieli walczyć o utrzymanie niezawisłości kraju, działać dla utrzymania polskości, pomimo wrogiej wobec narodu polskiego polityki zaborców i okupantów. Mamy więc okazję uczcić ich pamięć i okazać, w ten sposób, nasz własny patriotyzm. Jednak obchody Święta Niepodległości, to także okazja do okazania radości z faktu, że dane jest nam dzisiaj żyć w wolnym i demokratycznym państwie.

W tym roku szkolnym, w dniu 15 listopada, uczniowie klas 1-7 byli widzami montażu słowno-muzycznego przygotowanego wspólnie przez koleżanki i kolegów z klas młodszych i starszych. Wśród wykonawców znaleźli się uczestnicy szkolnego etapu IV Konkursu Recytacji Poezji Patriotycznej – Emilia Małecka, Wojciech Lewandowski i Paweł Świątek. Oliwia Tromska i Jagoda Mężyńska wspaniale wykonały piosenki o tematyce patriotycznej. Natomiast z prowadzeniem uroczystego spotkania doskonale poradzili sobie -  Monika Kozłowska i Michał Olszewski. Uroczysty charakter tego dnia podkreślał galowy strój uczniów i pracowników szkoły.

Piotr Budziński

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII