Na polskim bez nudy…

opublikowane: 26 kwi 2021, 06:17 przez wicedyrektorzy SP4

Nikt nie lubi nudy, dlatego staramy się, aby lekcje w czasie zdalnego nauczania  była zarówno efektywne jak i efektowane. Jakiś czas temu w ramach innowacji „Wyzwania lekturowe” – nowoczesne metody omawiania lektur szkolnych,  przygotowaliśmy pudełka lekturowe związane z powieścią „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W pudełku znalazły się elementy kojarzące się uczniom z tekstem książki oraz list do wybranego bohatera.  A w ostatnim czasie udało się nam stworzyć wieszaki literackie do lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”. Na wieszaku musiały znaleźć się takie informacje jak: przedstawienie czasu i miejsca akcji, określenie problematyki utworu, plan wydarzeń, charakterystyka postaci oraz inne ciekawostki. Dodatkowo przygotowaliśmy karty do gry z charakterystyką Ani Shirley.  Czy ktoś nadal twierdzi, że polski jest nudny?

Poniżej można podziwiać efekty pracy uczniów z kl. 6b i 6e.

Karolina Hudak