"Mój najpiękniejszy różaniec"

opublikowane: 2 gru 2017, 10:45 przez Jerzy Kot

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs dla klas I-VI pt. "Mój najpiękniejszy różaniec". Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Celem konkursu było:
-zapoznanie dzieci z modlitwą różańcową,

- zapoznanie ze sposobami rozważania tajemnic różańca,

- zachęcenie do odmawiania modlitwy różańcowej,

- wykonanie własnego różańca.

Uczniowie mogli wykorzystać najróżniejsze metody na wykonanie różańca. Liczyła się pomysłowość  i oryginalność. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różance z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, koralików, guzików, chrupek itp. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, dlatego każda praca była oryginalna.  Komisja miała  nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.  W związku z tym postanowiono wyróżnić wszystkie prace. Wszystkim uczestniczącym w konkursie gratulujemy.  Wykonane prace wyeksponowano w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Miłosierdzia  w Swarzędzu.

katecheci