MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE NOŻNEJ KLAS III

opublikowane: 5 cze 2018, 02:28 przez Arleta Łukasik

SP 4 OBRONIŁO TYTUŁ SPRZED ROKU

Organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Swarzędzu Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej klas trzecich, po raz pierwszy zostały rozegrane 5.06.2017 roku. Pierwszym triumfatorem mistrzostw została Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu. Inauguracja wypadła dość okazale. Rozgrywki dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Dlatego też, Dyrekcja SP nr 4 postanowiła kontynuować turniej w kolejnych latach. Drugą edycję mistrzostw dla młodych adeptów piłki nożnej z gminy Swarzędz rozegrano 30.05.2018 roku. W turnieju wzięło udział sześć szkół: SP nr 2 Zalasewo, SP Wierzonka, SP Kobylnica, SP nr 1 Swarzędz, SP Paczkowo i SP nr 4 Swarzędz. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Następnie odbyła się faza pucharowa, w której zespoły z ostatnich miejsc w swoich grupach stoczyły pojedynek o 5/6 lokatę, drużyny plasujące się na miejscach drugich grały o 3/4 pozycję, a najlepsze teamy w grupach rywalizowały ze sobą o pozycję 1/2.

Organizacją turnieju, selekcją i przygotowaniem zawodników, zajął się tak jak przed rokiem, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 4 Łukasz Szybaj. „Czwórkę” reprezentowali następujący uczniowie klas trzecich: Piotr Socha, Tymoteusz Czarnota, Igor Pytlik, Kacper Skrzypczak, Marcin Skrzypczak, Maksymilian Chlebowski, Szymon Jędrzejczak, Mikołaj Koszałka, Jakub Jasiński, Kacper Chmielewski i Jakub Zaremba. Przygotowania do rozgrywek uczniów SP 4 zaczęły się wraz z początkiem maja. Przez cały miesiąc miały miejsce regularne treningi pod wodzą, będącego na co dzień trenerem piłkarskim, nauczyciela Łukasza Szybaja. Przez ten czas zespół się zgrywał, ćwiczył różne warianty ustawienia, stałe fragmenty gry, a poszczególni zawodnicy doskonalili swą technikę.

Młodzi adepci piłki nożnej z SP 4 swój pierwszy mecz na turnieju rozegrali z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 z Zalasewa. Początkowo spotkanie przebiegało pod dyktando gości, którzy dość szybko zdobyli bramkę. Jednak wraz z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Wkrótce padło wyrównanie, po którym mecz „zaczął się od nowa” i dopiero gol zdobyty w ostatnich sekundach, po pięknie wykonanym rzucie wolnym przez Igora Pytlika, dał zwycięstwo „Czwórce”. W swoim drugim pojedynku gospodarze łatwo uporali się z drużyną z Paczkowa, zwyciężając aż 6 do 1. Te wygrane zapewniły podopiecznym Łukasza Szybaja pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

W finałowym spotkaniu SP 4 zmierzyło się z SP Kobylnica. Szybko stracony gol przez „Czwórkę”, spowodował huraganowe ataki gospodarzy na bramkę Kobylnicy. Wkrótce przewaga jaką uzyskali w polu gracze ze Swarzędza poskutkowała doprowadzeniem do remisu.  Stracony przez gości gol, ożywił nieco ich działania ofensywne i spotkanie stało się wyrównane. Jednak ostateczne słowo należało w tym meczu do podopiecznych Łukasza Szybaja. Bramka zdobyta przez Jakuba Jasińskiego przesądziła losy finału. Tym samym SP 4 Swarzędz pokonując 2 do 1 SP Kobylnica obroniła wywalczony sprzed roku tytuł najlepszej drużyny w gminie.

Ł. Szybaj

hhttps://photos.app.goo.gl/AWFeGWu7YEdkOG752