Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2020

opublikowane: 26 paź 2020, 10:36 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 26 paź 2020, 10:37 ]
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2020

21 i 22 października odbył się w naszej szkole próbny konkurs informatyczny Bóbr 2020. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów klas 4-8.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem.

Wyniki próbnego konkursu poznamy na początku listopada, a już 9 i 10 listopada odbędzie się oficjalny konkurs.

Życzymy uczniom wysokich wyników z konkursu próbnego i trzymamy kciuki za Was w kolejnym etapie !