Marzenia się spełniają

opublikowane: 17 mar 2017, 00:43 przez Marcin Socha

Piątek, 10 marca był ważnym dniem dla uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych naszej szkoły. Odwiedziły ich bowiem dwie wspaniałe osoby - Pani Joanna Karpińska, mama jednej z uczennic oraz Pani Emilia Ozdoba - Kierzak, która tydzień temu przyjechała z Londynu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż obie panie były inicjatorkami akcji zbiórki funduszy na wycieczkę dzieci nad morze, a koszt wycieczki jest niemały, albowiem uczestniczyć w niej mają dzieci niepełnosprawne, potrzebujące większej ilości opiekunów i odpowiednich dostosowań bazowych.

Pieniądze pozyskano ze sprzedaży książek wysłanych przez nas dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i nauczycieli SP 4, fantów podarowanych przez wolontariuszy z Anglii oraz z indywidualnych wpłat na utworzone w tym celu konto. Piątkowe spotkanie było zwieńczeniem pracy i dobrej woli wielu osób. Na ręce Pani wicedyrektor Teresy Jędrzejczak, uczestniczącej w tym wydarzeniu, przekazano dowód wpłaty uzbieranej kwoty na konto Rady Rodziców. Potem były podziękowania, uśmiechy i wspólne rozmowy przy pysznych ciastach, upieczonych przez mamy naszych uczniów. Jeszcze raz dziękujemy i już myślimy o majowym wyjeździe do Pogorzelicy.

Joanna Bazania

Lucyna Kaźmierczak