Lekcje angielskiego inaczej

opublikowane: 7 gru 2017, 23:43 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 7 gru 2017, 23:43 ]

Dnia 31.10.2017r uczniowie klas 7 wraz z nauczycielami z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach anglojęzycznych prowadzonych przez rodowitego Irlandczyka - Richie’ego Mullaney’a.

Tematyka spotkań: Halloween Fun and Games oraz The British Festivals.

Podczas pierwszego warsztatu uczniowie dowiedzieli się, że zwyczaj Halloween ma bogatą historię i sięga ponad 2000 lat wstecz…. Richie opowiedział o tradycjach i zwyczajach panujących podczas tego dnia w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w Irlandii, gdzie ta tradycja miała swój początek.

Podczas drugiej sesji prowadzący przedstawił uczniom kilka dziwacznych, ale i niezwykłych zwyczajów i tradycji panujących w Wielkiej Brytanii sięgających wielu tysięcy lat wstecz, które nadal są celebrowane przez Brytyjczyków.

Podczas tych sesji dowiedzieliśmy się, że Brytyjczycy są narodem, który uwielbia się bawić, ma niezwykły dystans do siebie i głęboko zakorzenione zwyczaje. I chociaż sięgają one czasów pogańskich nadal są przywoływane…. ówcześnie jako forma zabawy.

Richie miał doskonały kontakt z uczniami, warsztaty były prowadzone w bardzo żywiołowy sposób, z poczuciem humoru, a wyścig z naleśnikami wzbudził wiele pozytywnych emocji. Uczniowie czuli się zrelaksowani, przez co bardzo chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego oczywiście po angielsku. Przekonali się również, że nauka angielskiego wcale nie musi ograniczać się do wkuwania słówek i zasad gramatycznych, ale może być też świetną zabawą i niezapomnianym doświadczeniem.  Zajęcia prowadzone przez Richie’ego pozwoliły dzieciom otworzyć się na nowy język,  a wszelkie bariery wstydu na spotkaniu zostały przełamane!!! Uczniowie z radością wyrazili chęć uczestnictwa w następnych warsztatach.

Nadia Szańca

Joanna Hyża