Lekcja w Palmiarni

opublikowane: 30 wrz 2017, 03:05 przez Jerzy Kot
Nareszcie ciepło, słonecznie i klimatycznie -chociaż przez chwilę można zapomnieć o ponurej, zimnej i szarej jesienii,która już na dłuższy czas zawitała u nas . Jak miło było wśród zieleni i niesamowitych okazów ryb spędzić czas w Poznańskiej Palmiarni. Uczniowie klasy II i V zet piątkowe przedpołudnie spędzili inaczej niż zwykle. Lekcja edukacyjna przeprowadzona w palmiarni pokazała dzieciom niesamowitość  fauny i flory, z którą na codzień nie mamy do czynienia. Uczniowie mieli okazję spacerować i oglądać rośliny tropikalne, subtropikalne,z obszarów sawanny i oczywiście, to co najbardziej przyciągało zainteresowanie dzieci - akwaria.   Ogromne zbiorniki z przepięknymi okazami ryb hipnotyzowały uczniów. Kiedy natomiast dotarliśmy do otwartych zbiorników wodnych zamieszkałych przez wygłodniałe stworzenia - na dłużej zatrzymaliśmy się by mieszkające tam ryby  dokarmić. Jedzenia nam zabrakło , a one dalej prosiły....
Nie zabrakło też czasu na wypoczynek i posiłek w kawiarence. Potem rozpierała nas energia - trzeba było ją gdzieś rozładować .....natrafiliśmy na mały plac zabaw - nie można było z niego nie skorzystać.

Kliknięcie w zdjęcie przekierowuje do galerii