Lapbook do lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

opublikowane: 13 lis 2020, 03:29 przez Arleta Łukasik

Uczniowie klasy 6b i 6e-  jeszcze przed wprowadzeniem zdalnego nauczania, mieli za zadanie, w ramach innowacji Wyzwania lekturowe” – nowoczesne metody omawiania lektur szkolnych, przygotować labooki do omawianej lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Lapbook –to rodzaj książki z maksymalnie dużą ilością zakładek, kieszonek, kopert, schowków, które zawierają informacje na temat lektury. Wymagało to od uczniów dobrej organizacji, odpowiedniego podziału zadań między członków grupy,  a przede wszystkim przygotowania wcześniej potrzebnych materiałów według instrukcji nauczyciela.

Każdy lapbook musiał zawierać: krótki życiorys autora powieści – Henryka Sienkiewicza, genezę powstania utworu, przedstawienie miejsca i czasu akcji, plan wydarzeń, przedstawienie bohaterów lektury z elementami charakterystyki, wklejoną mapkę z zaznaczoną trasą wędrówki

Stasia i Nel ora inne ciekawostki, krzyżówki czy quizy  związane z powieścią przygodową.

A oto efekty ich ciężkiej pracy.

Opracowała: Karolina Hudak