KUC MISIEK W "CZWÓRCE"

opublikowane: 8 lis 2015, 23:57 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 9 lis 2015, 00:00 ]

Nasza szkoła jest otwarta na wszelkie niecodzienne pomysły. Chętnie gościmy ciekawych ludzi- pasjonatów, którzy "zarażają" nas swoimi zainteresowaniami i pozwalają  inaczej spojrzeć na to co nas otacza.
          Nabywamy różne niesamowite doświadczenia, nie tylko dzięki kontaktom z ludźmi. Jeszcze bardziej na świat otwierają nas zwierzęta.  Dlaczego więc, nie mamy zapraszać ich do nas?  Były już gady, a w piątek 6 listopada przyjechał kuc Misiu. Informacja o tym, że odwiedzi nas dotarła do wszystkich dużo wcześniej. Szukano go na boisku szkoły, a Misiu po prostu wszedł po schodach i rozlokował się w naszym holu. Okazało się, że dla niego schody to żadna bariera. Dlaczego więc dla nas miałoby być problemem zaproszenie tak niesamowitego gościa? Przełamujemy schematy i pokazujemy, że wszystko co dla innych jest niemożliwe, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu okazuje się możliwe. Nie zawsze my musimy gościć w stajni, bo mieszkańcy stajni  mogą zagościć na "salonach" naszej szkoły.
W trakcie spotkania z kucykiem dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu. Mogły go głaskać, tulić i czerpać informacje na jego temat.Misiu jest mieszkańcem Stowarzyszenie BENEK. Opiekuje się nim pan Michał Bednarek i to właśnie dzięki "Benkowi" mamy możliwość organizowania cyklicznych spotkań, w ramach których uczniowie klas specjalnych i integracyjnych poznają zwyczaje i potrzeby różnych zwierząt.
 Uczą się jak się nimi opiekować i jak nawiązywać z nimi kontakty. Dzieci dowiadują się, że żadne zwierzę nie musi zagrażać człowiekowi, jeśli wiemy, jak zachować się w stosunku do niego i jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać .
          Takie spotkania organizujemy cyklicznie raz w miesiącu. Mają one na celu:
 - kompleksową edukację w zakresie bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami,
- zwrócenie uwagi na sygnały jakie przekazują zwierzęta i jak należy je odczytywać,
- propagowanie pozytywnych postaw wobec zwierząt z którymi możemy mieć kontakt,
- zaszczepienie w dzieciach szacunku do zwierząt i uświadomienie, że nasza pomoc jest im potrzebna,
- zapoznanie z zasadami prawidłowego dbania o zwierzęta- odżywianie, higiena, wypoczynek.
                 Jeśli ktoś jest zainteresowany tym, kogo będziemy gościć  za miesiąc, to zapraszamy do śledzenia informacji na stronie szkoły.

KUC MISIIEK W "CZWÓRCE"

Maja Szwanka