„Język angielski wokół nas” – „English around us”

opublikowane: 6 lis 2017, 00:22 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 6 lis 2017, 00:22 ]

„Język angielski wokół nas” – „English around us” – to temat projektu, który realizowały klasy 6d i 6e od 14 września do 12 października. Celem tego projektu było pokazanie uczniom wszechobecności języka angielskiego w życiu codziennym oraz zbadanie występowania języka angielskiego w różnych dziedzinach życia.

W pierwszym etapie realizacji projektu uczniowie zbierali informacje dotyczące przykładów występowania języka angielskiego w otaczającym go świecie. W drugim etapie uczniowie  gromadzili materiały ikonograficzne – opakowania, wycinki z gazet itp. Wynikiem pracy uczniów były plakaty przedstawiające popularne opakowania jedzenia, napojów, kosmetyków czy pierwszych stron gazet używane tylko i wyłącznie w języku angielskim.

Projekt bardzo podobał się uczniom, ponieważ stwierdzili oni, że znajomość języka angielskiego  jest przydatna nie tylko za granicą, ale i w życiu codziennym w Polsce.

Sylwia Tarasiewicz

Joanna Hyża