IX edycja akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”

opublikowane: 16 mar 2017, 01:36 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 16 mar 2017, 01:56 ]

W dniu 27 lutego 2017 roku naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Bridgestone Poznań

i poprowadzili interaktywne zajęcia. Na spotkaniu dzieci uczyły się, jak prawidłowo zapinać pasy, jak korzystać z fotelika samochodowego i być widocznymi na drodze. Dodatkowo maluchy otrzymały odblaskowe woreczki i breloczki, a także kredki i kolorowanki, które pomogą utrwalić zasady bezpiecznego zachowania na drodze i w aucie. W trakcie pokazów dzieci mogły także spróbować samodzielnie zapiąć się w pasy na odpowiednim do wzrostu foteliku dziecięcym, by sprawdzić, jak korzystać z nich, aby podróż była bezpieczna.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczył także manekin Jan, będący główną atrakcją zajęć. To jeden z animatorów firmy Bridgestone, który przebrany jest w specjalny, żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych (w testach NCAP). Kolorowa postać cieszyła się największą popularnością wśród dzieci i sprawiła, że dzieci chętniej się uczyły i zapamiętały reguły bezpieczeństwa.

Akcję wspierała Komenda Miejska Policji w Poznaniu oraz Komenda w Swarzędzu.

kliknij aby zobaczyć galerie zdjęć

Izabela Adamska