IV Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4

opublikowane: 17 lut 2016, 00:44 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 17 lut 2016, 00:47 ]

16 lutego 2016r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się IV Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4.

Celem imprezy była promocja dyscypliny paraolimpijskiej- bocci, zachęcanie do aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych, integracja środowiska ,, boccistów”, upowszechnianie sportowej zasady „fair play”, integracja między uczestnikami zawodów.

Bocia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce. Pierwszy raz rozgrywki boccia miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w roku 1984. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku.

W turnieju w naszej szkole wzięło udział 9 zespołów. Zaproszenie na IV Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP 4  przyjęli: Zespół Start – Żurawinka- Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym w Poznaniu, Gimnazjum nr 1 w Skokach”, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu- Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu , Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu, Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu. Naszą szkołę również reprezentowały 2 zespoły- zespół „Wesołe Czwóreczki” oraz „Niebiescy Swarzędz”

Pani dyrektor Elżbieta Wieczorek powitała wszystkich gości i „otworzyła” zawody.

Przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy zawodnicy uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce.

Podczas przerwy każdy uczestnik został zaproszony na słodki poczęstunek i napój.

Rozegrane mecze pozwoliły wyłonić zwycięzców i tak:

I miejsce uzyskał zespół Start – Żurawinka z Poznania , II miejsce zajął zespół z Gimnazjum 3nr  w Swarzędzu, III miejsce zdobył zespół z Gimnazjum  nr 1 w Skokach.

Każdy zespół otrzymał dyplom uczestnictwa w turnieju. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone pucharem, a każdy zawodnik niezależnie od uzyskanego miejsca otrzymał medal.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.

Przy organizacji imprezy pomogła nam pani dr Magdalena Koper z Zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych wraz ze studentami AWF  w Poznaniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą imprezę!

Agnieszka Ewertowska

Katarzyna Kozakiewicz