Aktualności‎ > ‎

Integracja bilateralna

opublikowane: 19 maj 2020, 04:14 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 19 maj 2020, 04:14 ]

Zapraszam dziś do ćwiczeń proponowanych przez Sheila Dobie OBE ze Szkocji. Proponuje on indywidualny program sekwencji ruchowych, który zachęca mózg do bardziej efektywnego i szybszego przetwarzania bodźców. Ruch dla dziecka jest ważny i jest podstawą wszystkich procesów uczenia się. 
Dzięki proponowanym ćwiczeniom dzieci uczą się poznawać prawidłowe wzorce ruchowe, ale również odnajdywać położenie swojego ciała w przestrzeni i poznawać schemat własnego ciała.


Integracja Bilateralna wykorzystuje zasadę, że „wczesny rozwój bazuje na plastyczności związanej z doświadczeniami płynącymi z integracji z otaczającym światem. Późniejsze procesy uczenia, opierają się na plastyczności zależnej od uzyskiwanych indywidualnych doświadczeń.”(S.Dobie)


Wykorzystajmy więc naszą plastyczność mózgu, która przekłada się na zdolność uczenia się i doskonalenia funkcji poznawczych poprzez opanowanie sekwencji ruchów proponowanych na załączonym filmiku.


Wskazane jest wykonywanie proponowanych ćwiczeń minimum raz dziennie, a przed ich rozpoczęciem i po ich zakończeniu wypicie szklanki białej, niegazowanej wody.


Dla ułatwienia, poniżej załączam schemat sekwencji wykonywanych ruchów.


Zapraszam do ćwiczeń.Maja Szwanka

Ċ
Marcin Socha,
19 maj 2020, 04:14