INNOWACJA „Podróże dalekie i bliskie - Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni” rozpoczęta…

opublikowane: 6 lis 2016, 22:21 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 04:55 przez Marcin Socha ]

Koniec października i początek listopada to dni, podczas których uczniowie Czwórki wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Jolantą Brabletz, wykładowcą poznańskiej uczelni, ale przede wszystkim pasjonatką podróżowania. Spotkanie miało na celu wprowadzić uczniów w tematykę tegorocznej innowacji pedagogicznej. Prelegentka w interesujący sposób przekazała swoje wrażenia z kraju kwitnącej wiśni. Uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku legend - o psie Hachico czy dziewczynce Sasaki Sadaco. W prezentacji pojawiły się również informacje dotyczące alfabetów używanych przez Japończyków (Hiragana, Katakana). Uczniowie wysłuchali ciekawostek dotyczących kuchni i mody japońskiej, mieli okazję zobaczyć kokeshi – tradycyjne japońskie laleczki i poznać sztukę tworzenia z papieru- origami. Barwne opowieści gościa dostarczyły uczestnikom wielu ciekawostek o jakże innym kulturowo kraju od naszej rodzimej Polski.

Anna Zgórecka

Izabela Matela