INNOWACJA PEDAGOGICZNA "Rodziców zapraszamy i dzieciakom czytamy"

opublikowane: 8 lis 2019, 11:32 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 8 lis 2019, 11:33 ]

30 października oddziały edukacyjno- terapeutyczne odwiedził niezwykły gość.W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Rodziców zapraszamy i dzieciakom czytamy” Pani Dyrektor Elżbieta Wieczorek opowiedziała nam o bajkach, których lubiła słuchać, gdy była małą dziewczynką oraz o wierszach, które czytała swoim dzieciom. Jednym z nich był „Pstryk” Juliana Tuwima.Wysłuchaliśmy go w wielkim skupieniu, bowiem bardzo spodobał nam się ten „pstryczek- elektryczek”, dający ludziom światło. Potem wspólnie obejrzeliśmy film, mówiący o tym, skąd bierze się prąd i jaką drogą trafia do naszych domów.

Uświadomiliśmy sobie, że gdyby nie było prądu, pożegnalibyśmy pralki, odkurzacze, miksery i zmywarki. Nie moglibyśmy oglądać telewizji ani słuchać muzyki. To byłoby straszne! Teraz już wiemy, że prąd jest potrzebny, ale trzeba być ostrożnym, bo może być  bardzo niebezpieczny.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za to inspirujące spotkanie. Już zastanawiamy się, kto poczyta nam w przyszłym miesiącu?

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII. WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE