I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCI O PUCHAR DYREKTORA SP 4

opublikowane: 20 gru 2017, 09:53 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 21 gru 2017, 10:33 ]

🎅I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCI O PUCHAR DYREKTORA SP 4

18 grudnia br. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole turniej Bocci, w którym wystąpiło 12 drużyn z SP 4. Celem imprezy była popularyzacja paraolimpijskiej dyscypliny jaką jest boccia, upowszechnianie sportowej zasady “fair play” oraz integracja zawodników. W I Mikołajkowym Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora SP 4 zostało rozegranych 30 meczy w II grupach, co pozwoliło wyłonić 4 zespoły finałowe. Wszystkie mecze przebiegały w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Na boisku spotkały się ze sobą dzieci w różnym wieku od zerówki do klas 7. Zespoły występowały pod bardzo ciekawymi nazwami, które same wymyśliły.

Mecze grupowe pozwoliły wyłonić czwórkę finalistów, natomiast rozegrane mecze finałowe rozstrzygnęły o tym, które miejsce zespoły uzyskały w końcowej klasyfikacji.

I miejsce zdobył zespół “Białe Kulki” w składzie: Patrycja Grzegorska z klasy Va, Marcin Migdałek z klasy Va oraz Jarosław Szary z klasy Vf.

II miejsce zdobył zespół “Niebieski SP4” w składzie: Aleksandra Kuśnierek, Helena Krygier, Piotr Pacyna wszyscy uczniowie z klasy VIa.

III miejsce zdobył zespół “Błyskawica” w składzie: Andrzej Staniszewski, Mateusz Kędzierski, Maciej Beszterda wszyscy uczniowie z klasy Vf.

IV miejsce zdobył zespół “Kociaki” w składzie: Hanna Błaszczyk, Mateusz Ludwiński, Jakub Machaj uczniowie z klasy V zet.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz drobne podarunki a dla najlepszych trzech zespołów zostały ufundowane przez Panią Dyrektor puchary.

Serdecznie gratulujemy nie tylko finałowej czwórce ale wszystkim zespołom biorący udział w turnieju!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom oraz wychowawcom za pomoc w organizacji turnieju.

Agnieszka Ewertowska

Katarzyna Kozakiewicz

Aleksandra Jankiewicz                                                                     Agnieszka Iskra

Jolanta Kuzemko