II Szkolny Przegląd Logopedyczny

opublikowane: 16 maj 2016, 05:27 przez Lidia Buchholz
Dnia 11 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli wykazać się umiejętnościami logopedycznymi, podejmując różne aktywności w ramach II SZKOLNEGO PRZEGLĄDU LOGOPEDYCZNEGO – W MAJOWYM OGRODZIE.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w realizację zadań konkursowych. Na początku znaleźli się w Wierszykarni, w której stali się współtwórcami wiersza pt. „Żaba”. Następnie sprawdzili się w roli twórców i wykonawców nocnego koncertu, naśladując odgłosy takich zwierząt jak m.in. słowiki, żaby czy świerszcze. Harmonia odgłosów powtarzających się rytmicznie jako refren brzmiała wyjątkowo i urzekała swym pięknem. Nocny koncert w wykonaniu małych artystów w każdej klasie był bardzo wyjątkowy, a wykonawcy koncertu wpadli wręcz w samozadowolenie. Ponadto uczniowie wykazali się umiejętnościami oddechowymi podczas układania „kwiatka bratka”. W trakcie realizacji kolejnego zadania pierwszaki popisały się  wiedzą o umajonym ogrodzie, odpowiadając na pytania zawarte w zagadkach. Uczestnicy konkursu mieli również okazję do wykazania się talentem plastycznym podczas wykonywania rysunku według poetyckiej instrukcji. Efektem tych artystycznych działań są przepiękne ślimaki, które zdobią korytarz naszej szkoły.

Wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom wspierającym proces edukacyjny klas pierwszych dziękujemy bardzo serdecznie za miłe przyjęcie, twórczą atmosferę i efektywną współpracę podczas realizacji konkursowych wyzwań.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, a szczególnie uczniom klas pierwszych tworzącym zgrane zespoły, które zasłużyły na wyróżnienie.

Lucyna Kaźmierczak, Emilia Chrzanowska, Agnieszka Sokołowska, Aleksandra Scheller