III Szkolny Przegląd Logopedyczny „Słucham, czytam i działam twórczo. O żabkach w czerwonych sukienkach, kapeluszach i czapkach.

opublikowane: 24 maj 2017, 02:53 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 30 maj 2017, 22:50 ]

W maju 2017roku uczniowie naszej szkoły, z wybranych losowo oddziałów brali udział w III Szkolnym Przeglądzie Logopedycznym zatytułowanym „Słucham, czytam i działam twórczo. O żabkach w czerwonych sukienkach, kapeluszach i czapkach. Logopedzi naszej szkoły prowadzili zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie wykonywali następujące formy prac logopedyczno-artystycznych:

- słuchanie ze zrozumieniem bajki pt. „O żabkach w czerwonych czapkach”

- opowiadanie treści bajki

- redagowanie zaproszenia w formie rymowanki

- czytanie i recytacja fragmentów tekstu

- dokonywanie przekładu tekstu literackiego na inne formy wyrazu artystycznego, takie jak np. wytwory sztuki plastycznej w postaci żabek.

Wszyscy uczestnicy przeglądu wykazali się  umiejętnością słuchania ze zrozumieniem, zdolnościami językowymi i artystycznymi oraz wysokim poziomem umiejętności kreatorskich podczas wykonywania żabek. Efekty pracy uczniów można podziwiać na tablicy przy gabinecie logopedycznym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu logopedycznego.

Dziękujemy bardzo paniom wychowawczyniom oddziałów Żabki i Sówki, klas 1a, 1b, 2c, 2h oraz pomagającym w przebiegu konkursu.

Aleksandra Scheller

Daria Mielcarska

Agnieszka Sokołowska

kliknij na obrazek aby zobaczyć galerię