II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży

opublikowane: 24 kwi 2018, 10:53 przez Jerzy Kot

W sobotę 21 kwietnia br. odbyły się na Stadionie Miejskim w Swarzędzu

II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży. Była to ogromna impreza sportowa, w której uczestniczyło prawie 750 zawodników. W zawodach tych nie zabrakło również dzieci z naszej szkoły. Chęć udziału w zawodach zdeklarowało 107 uczniów. W sobotę rano na Stadionie pojawiło się 97 uczniów naszej szkoły. Zawodnicy ścigali się w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach z podziałem na dziewczynki i chłopców. Młodzi zawodnicy uczestniczyli w okazałej  defiladzie, w której brały udział reprezentacje ze wszystkich szkół w Swarzędzu.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał okazały medal upamiętniający obchody 380-lecia miasta Swarzędza i drobny upominek. Najlepsi, w tym również nasi uczniowie mieli okazję stanąć na podium i otrzymać pamiątkowy dyplom i atrakcyjne nagrody.

Wielu uczniów z naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w symbolicznym marszu/biegu zorganizowanym z okazji 380 rocznicy nadania Swarzędzowi praw miejskich. 380 biegaczy pokonało dystans 380 metrów w 380 sekund.

Dla naszych biegaczy były to na pewno niezapomniane chwile.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy naszym nauczycielom:

Panu Marcinowi Kardach, Pani Joannie Michalak, Pani Annie Zgóreckiej, Pani Annie Kolankiewicz, Pani Agnieszce Iskra, Pani Ewie Gajda, Pani Nadii Szańca, Pani Agnieszce Ewertowskiej.

Agnieszka Ewertowska

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE