IIb - klasa małych ratowników

opublikowane: 12 lut 2021, 06:04 przez Arleta Łukasik

We wtorek 9.02 gościliśmy na zajęciach p. Jagodę Zielińską pielęgniarkę szkolną, która przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Opowiedziała drugoklasistom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ważną częścią spotkania był pokaz sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej. Uczniowie mogli poćwiczyć tę umiejętność w praktyce. Pani Jagoda przedstawiła również sposoby postępowania podczas różnych urazów, stłuczeń, skręceń i krwotoków z nosa.

Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej klasy będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy pani Jagodzie za przyjęcie naszego zaproszenia

i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Uczniowie klasy 2b

z wychowawczyniami