I Bieg sztafetowy im Romana Firlika

opublikowane: 25 wrz 2019, 05:33 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 25 wrz 2019, 06:11 ]

20 września na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbył się I Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. Roman Firlik był jednym z pierwszych propagatorów sportu na terenie Gminy Swarzędz. Uprawniał różne dyscypliny sportu, jednak jego największą pasją było bieganie. Głównym organizatorem biegu był klub „Unia 100”.

W zawodach wystartowało 5 szkół z terenu naszej Gminy. Każda sztafeta miała do pokonania 15 kilometrów. W skład sztafety wchodzili uczniowie (5 dziewcząt i 5 chłopców), rodzice (biegająca mama oraz biegający tata), nauczyciel wychowania fizycznego oraz przyjaciel szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie, II miejsce zdobyli biegacze ze Szkoły Podstawowej w Wierzonce natomiast naszej reprezentacji po zaciętej walce do ostatnich metrów udało się zdobyć III miejsce. Imprezie towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera.

Agnieszka Ewertowska