Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

opublikowane: 2 gru 2017, 10:41 przez Jerzy Kot

23 listopada2017 roku  po raz kolejny odbył się w  naszej  szkole  Gminny Konkurs Wiedzy                            o  św. Janie Pawle II.   Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania św. Jana Pawła II.
Na zaproszenie odpowiedziało 6 szkół w tym jedna szkoła spoza terenu naszej gminy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica reprezentowali:

Jakub Wawrzyniak i Zuzanna Delmanowska ( opiekun - p. Marcin Kurantowski).

Ze Szkoły Podstawowej nr 5  im. prof. Adama Wodziczki udział wzięli:

Anna Herman i  Konstancja Petryk ( opiekun p. Emilia Jakubowska).

Szkołę Podstawową z Paczkowa im. św. Jana Pawła II reprezentowały:

Aleksandra Hetmańczyk i Olga Olczak ( opiekun - p. Iwona Kubiak).

Z Kobylnicy ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przyjechały:

Antonina Maciejowicz  i Daria Klapka ( opiekun p. Agnieszka Balcerzak Zimna).

Byli  też uczniowie z Biskupic ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego:

Laura Kaczmarek i Kacper Kuter,  towarzyszyła im koleżanka Nicole Milek ( opiekun p. Mirosława Nowak).

Wśród uczestników konkursu byli też przedstawiciele naszej szkoły,  tzn. Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy:

Emilia Małecka i Agata Górka ( opiekun p. Marcin Polowczyk).

W jury  zasiedli p. dyr. Elżbieta Wieczorek, p. Aleksandra Scheller oraz ks. proboszcz Dariusz Salski.

1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1,

2 miejsce Szkoła Podstawowa z Kobylnicy,

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Wszyscy uczniowie wykazali wysoki poziom  wiedzy. Rywalizacja między reprezentantami poszczególnych szkół była zacięta. Różnice punktowe były minimalne.  Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na wyrazy uznania i gratulacji ze strony p. Dyrektor Elżbiety Wieczorek, jury oraz organizatorów. Po zakończeniu konkursu uczniowie wraz z opiekunami  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć „ Papieskich kremówek”.

Dorota Świątek